סקרי
סיכונים

איתור סכנות ההפסדים בארגון ונקודות התורפה

כל ארגון חשוף לסיכונים שונים, בכל רגע ורגע. לסיכונים הללו גורמים מגוונים: החל  מהיעדרם של נהלי עבודה ברורים ועד לפגיעה מכוונת מצד עובדי החברה. לא משנה מהו הגורם, אנו נרצה למגר כל סיכון, שכן עצם קיומו עלול להזיק לחברה, להוביל להפסדים ואפילו למוטט את הארגון .

אנו בקרת נשמח להציע לכם שירות סקרי סיכונים על מנת לזהות את הסכנות שבדרך ולהימנע מהן.

סקרים המכסים את הסיכונים בדרך מקיפה ומקצועית
דוחות מקצועיים ומפורטים בסטנדרטיים גבוהים
גיבוש המלצות למניעה וצמצום הסיכונים שאותרו בתהליך
ליווי הארגון בגיבוש מדיניות והטמעת המתודולוגיות

סקרי סיכונים - מה זה בדיוק?

סקר סיכונים הנו תהליך כולל לזיהוי וגורמי סיכון פוטנציאליים לארגון. כשמדברים על סכנות, זה כולל סיכונים אבטחתיים פיזיים: מצלמות שלא מכסות נכון את השטח, פירצות אבטחה פיזיות ודיגיטליות,  כספות או מנעולים ישנים ומפתחות שמסתובבים בין אנשים רבים, מערכות אזעקה מיושנות או לא מכווננות, היעדר של נהלי עבודה ברורים, סמכויות משמעותיות לבעלי תפקידים לא מתאימים ועוד ועוד ועוד.

בסקרי סיכונים אנו מתמקדים גם בסיכונים פיננסיים , אנושיים, לוגיסטיים ואחרים. לאחר מחקר מעמיק עם סקרי סיכונים ומיפוי הסיכונים אליהם חשוף הארגון , המומחים שלנו מפתחים תכנית פעולה לצמצום הסיכונים, בשיתוף פעולה מלא עם הנהלת הארגון שנסקר.

למה לבצע סקר סיכונים – מהי חשיבותו?

חובה חוקית

לפי מהדורת 2015 של תקן ISO 9001, על רוב הארגונים חלה החובה לבצע סקרי סיכונים כדי לעמוד בתקן זה.
במילים אחרות, סקרי סיכונים אינם בגדר המלצה והם בעלי חשיבות עליונה

מניעת נזקים

ביצוע סקר סיכונים, מאפשר לאתר כשלים תפעוליים, לוגיסטים ומתודולוגים מבעוד מועד. כך, ננטרל נקודות תורפה אפשריות בארגון שלכם – כאלו שסביר להניח שלא הייתם עדים לקיומן, אילולא ביצוע הסקר

פוליסת ביטוח

חברות ביטוח מחייבות עסקים וחברות במספר קריטריונים כדי שיוכלו ליהנות מכיסוי ביטוחי. אנו מוודאים את יישום הקריטריונים , כך שלעיתים ביישום ההמלצות, אנו מצליחים להוריד את גובה פוליסת הביטוח של הארגון

מהם שלבי המפתח בסקר סיכונים בארגון?

  1. מיפוי/למידת התנהלות הארגון: בשלב הראשון המומחים שלנו ירצו ללמוד לעומק את הארגון, מא' עד ת'. רק כאשר נכיר לעומק את כל תהליכי העבודה בארגון, נוכל להתחיל בסקר סיכונים ולהעריך את הנזק הפוטנציאלי שעלול להיגרם לארגון ללא טיפול מתאים בסגירת הפרצות.
  2. זיהוי והערכת הסיכונים ודירוגם: לאחר שזיהינו את הסיכונים ואחרי סקרי סיכונים שערכנו, נמפה אותם מהדחופים ביותר, שלהם פוטנציאל הנזק הגדול ביותר לחברה והסיכוי שלהם להתממש גבוה באופן יחסי, עד לסיכונים שהטיפול בהם חשוב, אך פוטנציאל הנזק שלהם יחסית מזערי. לצוות המקצועי שלנו ניסיון רב בהכנת דו"חות מותאמים לחברה הנסקרת, וניסיוננו רב השנים מעיד שהקריאה שלנו את השטח היא יסודית, מעמיקה ומדויקת.
  3. הרכבת תכנית פעולה: באמצעות סיווג הסיכונים שערכנו,  נגיש תוכנית עבודה מסודרת ובה המלצות יישומיות לביצוע מיידי וארוך טווח בתוך הארגון. המטרה שלנו היא לתת מענה מיידי ומקיף לסיכונים שהתגלו, ולאפשר לכם שליטה מקסימלית בנעשה בשטח כדי שתוכלו לבצע את העבודה שלכם בראש שקט. 

 

קרת - המובילה בישראל למניעת אובדן עסקי

מזה יותר מ־25 שנה, קרת מידע ושירותים בע"מ מספקת ביטחון ושקט נפשי למנהלים בכירים בארגונים ובחברות הגדולות בישראל.

הודות לניסיון הרב שלנו בתחום, ולאנשי המקצוע המומחים שלנו – אנו מאפשרים לעסקים לשגשג,  ולהימנע ממקרי הונאה ומעילה.

אנו בחברת קרת מתחייבים לעשות הכל למען השקט הנפשי שלכם. התוצאות בשטח מדברות בעד עצמן, ובמשך 25 שנים המשכנו באותה מסורת עבודה מקצועית, שתמיד הובילה אותנו להצלחה.

שיטה מנצחת לא מחליפים – ובזכותה, לקוחותינו נשארים עמנו שנים רבות. 

צרו קשר לקבלת הצעה לארגונכם