סקר
סיכונים

אנו בחברת קרת יכולים לספק שירותי סקרי סיכונים שעונים על צרכיכם, כולל איתור ומתן מענה לסיכונים ייחודיים ומורכבים. צוות היועצים המומחים שלנו עובד בפריסה ארצית.

כל ארגון חשוף לסיכונים שונים, בכל רגע ורגע. לסיכונים הללו גורמים מגוונים: החל  מהיעדרם של נהלי עבודה ברורים ועד לפגיעה מכוונת מצד עובדי החברה. לא משנה מהו הגורם, אנו נרצה למגר כל סיכון, שכן עצם קיומו עלול להזיק לחברה, להוביל להפסדים ואפילו למוטט את הארגון. 

סקר סיכונים - מה זה בדיוק?

סקר סיכונים הנו תהליך כולל לזיהוי וגורמי סיכון פוטנציאליים לארגון. כשמדברים על סכנות, זה כולל סיכונים אבטחתיים פיזיים: מצלמות שלא מכסות נכון את השטח, פירצות אבטחה פיזיות ודיגיטליות,  כספות או מנעולים ישנים ומפתחות שמסתובבים בין אנשים רבים, מערכות אזעקה מיושנות או לא מכווננות, היעדר של נהלי עבודה ברורים, סמכויות משמעותיות לבעלי תפקידים לא מתאימים ועוד ועוד ועוד. בסקר הסיכונים אנו מתמקדים גם בסיכונים פיננסיים , אנושיים, לוגיסטיים ואחרים.

לאחר מחקר מעמיק ומיפוי הסיכונים אליהם חשוף הארגון , המומחים שלנו מפתחים תכנית פעולה לצמצום הסיכונים, בשיתוף פעולה מלא עם הנהלת הארגון שנסקר.

סקר-סיכונים

למה לבצע סקר סיכונים – מהי חשיבותו?

יש לא מעט סיבות לבצע סקר סיכונים מקיף, הנה כמה מהעיקריות שבניהן: 

  • חובה חוקית – לפי מהדורת 2015 של תקן ISO 9001, על רוב הארגונים חלה החובה לבצע סקר סיכונים כדי לעמוד בתקן. במילים אחרות, סקר סיכונים אינו בגדר המלצה והוא בעל חשיבות עליונה.

  • מניעת נזקים – כל סיכון עלול לגרום לנזק קטן ועד לקטסטרופלי. ביצוע סקירת הסיכונים, מאפשר לארגון/חברה שלכם לאתר את הצרה מבעוד מועד, ולמנוע ממנה לצמוח ולהוביל להליכים מזיקים ובלתי הפיכים. כך, ננטרל נקודות תורפה אפשריות בארגון שלכם – כאלו שסביר להניח שלא הייתם עדים לקיומן, אילולא ביצוע הסקר.

 

  • פוליסות ביטוח – כדאי לדעת שחברות ביטוח מחייבות עסקים וחברות במספר קריטריונים כדי שיוכלו ליהנות מכיסוי ביטוחי. אנו מוודאים יישום הקריטריונים בעת ביצוע סקר סיכונים ומפיקים דו"חות מסכמים. לעיתים ביישום ההמלצות אנו מצליחים להוריד את גובה התשלום של פוליסת הביטוח של הארגון.

למה לבחור בחברת קרת?

מהם שלבי המפתח בסקר הסיכונים?

  1. מיפוי/למידת התנהלות הארגון: בשלב הראשון המומחים שלנו ירצו ללמוד לעומק את הארגון, מא' עד ת'. רק כאשר נכיר לעומק את כל תהליכי העבודה בארגון, נוכל להתחיל בסקר סיכונים ולהעריך את הנזק הפוטנציאלי שעלול להיגרם לארגון ללא טיפול מתאים בסגירת הפרצות.
  2. זיהוי והערכת הסיכונים ודירוגם: לאחר שזיהינו את הסיכונים, נמפה אותם מהדחופים ביותר, שלהם פוטנציאל הנזק הגדול ביותר לחברה והסיכוי שלהם להתממש גבוה באופן יחסי, עד לסיכונים שהטיפול בהם חשוב, אך פוטנציאל הנזק שלהם יחסית מזערי. לצוות המקצועי שלנו ניסיון רב בהכנת דו"חות מותאמים לחברה הנסקרת, וניסיוננו רב השנים מעיד שהקריאה שלנו את השטח היא יסודית, מעמיקה ומדויקת.
  3. הרכבת תכנית פעולה: באמצעות סיווג הסיכונים שערכנו,  נגיש תוכנית עבודה מסודרת ובה המלצות יישומיות לביצוע מיידי וארוך טווח בתוך הארגון. המטרה שלנו היא לתת מענה מיידי ומקיף לסיכונים שהתגלו, ולאפשר לכם שליטה מקסימלית בנעשה בשטח כדי שתוכלו לבצע את העבודה שלכם בראש שקט. 

אנו בחברת קרת מתחייבים לעשות הכל למען השקט הנפשי שלכם. התוצאות בשטח מדברות בעד עצמן, ובמשך 25 שנים המשכנו באותה מסורת עבודה מקצועית, שתמיד הובילה אותנו להצלחה. שיטה מנצחת לא מחליפים – ובזכותה, לקוחותינו נשארים עמנו שנים רבות. 

 

לפרטים נוספים מלאו את הפרטים שלכם ונציגנו ידאגו ליצור אתכם קשר בהקדם: